Jak pozbyć się kreta?
Widok pojawiających się nieustannie w ogrodzie kretowisk potrafi doprawdzić niejednego właściciela działki do szewskiej pasji. Kret drążący w ogrodzie podziemne kanały potrafiy być bardzo uciążliwy w zwalczaniue. Gnijące rośliny, krzewy z powodu przegryzionych korzeni potrafią uprzykrzyć życie każdego ogrodnika. Na rynku oferowanych jest wiele środków do walki z uciążliwymi kretami począwszy od tradycyjnych, domowych (hałasujące plastikowe lub szklane butelki) po środki chemiczne, mgławiące i odstraszacze dźwiękowe. Wymienione metody nie zawsze okazują się w pełni skuteczne, wymagają częstego stosowania lub z czasem uporczywe ssaki potrafią się do nich przyzwyczaić. Dostrzegając problem oferujemy Państwu niezwykle skuteczny sposób na kreta w ogródku, którym jest plastikowa siatka na krety.
Nasza siatka na krety produkowana jest z tworzywa sztucznego - polipropylenu, które nie ulegają procesowi biodegradacji. Siatki na krety stosuje się pod warstwą ziemii i trawnika, dzięki czemu są niewidocznie oraz tworzą skuteczną barierę, której nie są w stanie pokonać krety swoimi łapami. Odpowiednio zamocowana siatka na krety uprzykrza kretom kopanie podziemnych tuneli, uniemożliwiając tworzenie kretowisk, których zadaniem jest dostarczenie tlenu. Produkujemy siatki na krety w gotowych rolkach w uniwersalnej 2 m szerokości i długościach do 300 m. Siatka może być dowolnie docinana za pomocą nożyczek lub popularniego nożyka do tapet. Do łączenia siatek przeciw kretom doskonale sprawdzają się kołki montażowe.
Siatka na krety - jak głęboko montować?
Od tego jak głęboko siatka przeciw kretom zostanie zamontowana w dużej mierze zależy jej skuteczność. Montaż siatki na krety wymaga odpowiedniego przygotowania gleby i trawnika, który należy uprzednio rozkopać na głębokość 10 cm. Ułożona zbyt płytko siatka uniemożliwi w przyszłości bez jej uszkodzenia np. korzystanie z aeratorów do napowietrzania gleby, a także utrudni wykonywanie prostych prac ogrodowych jak wkopanie drzewka, posadzenia rośliny, przekopanie ogródka. Dodatkowo drążone przez krety tunele pod płytko ułożoną siatką przeciw kretom mogą powodować zapadanie lub fałdowanie się trawnika (warstwa ziemi między siatką a powierzchnią gleby jest zbyt cienka, co powoduje podnoszenie trawnika i tworzenie wybrzuszeń). Montaż siatki przeciw kretom na głębokości 10 cm dotyczy zarówno trawy rozkładanej z rolki, jak również sianej.
Kiedy stosować siatkę na krety?
Ze względu na konieczność rozkopania trawnika zdecydowanie najlepszym okresem montażu siatki przeciw kretom będzie okres jesienny i wiosenny. Prace najlepiej zaplanować na okres gdy temperatura jeszcze nie spada poniżej zera. W czasie mrozów wierzchnia warstwa gleby przymarza, co znacznie utrudnia rozkopanie trawnika. Do montażu siatki na krety bez obaw o jej uszkodzenie możesz wykorzystać koparkę lub taczki, których opony nie uszkodzą rozłożonej na glebie siatki. Siatka przeciw kretom po rozłożeniu na przygotowanym podłożu, przed zasypaniem powinna zostać przymocowana kołkami do podłoża (rozmieszczenie kołków co około 4 m). Kołki zabezpieczają przed przesuwaniem się siatek. Szczególną uwagę należy w trakcie montażu zwrócić na łączenia odcinków siatki na krety.