Siatka na woliery


Woliera – pomieszczenie lub jego zabudowana i odgrodzona część (siatką lub szkłem), w której przebywają zwierzęta hodowlane. Musi być na tyle duża, aby hodowane zwięrzęte mogły one w niej swobodnie poruszać się lub w przypadku ptaków - latać. Wewnątrz woliery zalecany jest montaż konarów, sznurów oraz innych przedmiotów imitujących naturalne środowisko. Woliera najczęściej spotykana jest w ogrodach zoologicznych oraz na terenach prywatnych (np. hodowle ptaków domowych / ozdobnych).
siatka na woliery
 
siatka na woliery
 
Polietylenowa siatka na woliery stosowana jest do ogrodzenia i ochrony hodowli ptaków przed drapieżnikami (skutecznie zabezpieczają przed drapieżnikami atakującymi "z góry" np. jastrzębiami) oraz innymi gatunkami ptaków, które przenoszą choroby zagrażające ptakom hodowlanym. Siatka wolierowa może również spełniać funkcję ochronną przed spadającymi liśćmi, gałęziami, itp.

Posiadamy siatki wolierowe dla każdego gatunku ptaków m.in: kury, indyki, gołębie, bażanty, kaczki, pawie oraz inne ptaki ozdobne. W zależności od gatunku ptaków siatki na woliery mają różne wielkości oczek oraz zalecaną wytrzymałość. Siatka na woliery docinana jest z beli o różnych szerokościach (długość jest dowolna).

 

Rodzaje siatek na woliery

 

W naszej ofercie znajdziecie Państwo siatki na woliery dzielone ze względu na kształt oczka (sposób cięcia), wielkość oczek oraz kolor. 

1. Struktura oczka (cięcię siatek w układ rombowy lub kwadratowy)

Siatki wolierowe możemy przygotować dla Państwa w układzie oczka kwadratowym lub standardowym rombowym. Zależy to od sposobu cięcia dużych bel materiału. Przy przygotowaniu oczek w kwadrat występują duże odpady materiału stąd siatki ciete w ten sposób będa nieznacznie droższe w zakupie indywidualnym. Zarówno siatki kwadratowe jak i rombowe to jest ten sam materiał i ten sam "sznurek".

Różnice między siatkami kwadratowymi oraz rombowymi:

siatki rombowe - są niezwykle rozciągliwe i można je łatwiej dostoswać do przykrycia woliery. Siatki dzieki ukłądowi rombowemu można naciągnąć również do poziomu kwadratu ale również "przeciągnąć" w jedną ze stron co spowoduje że siatka będzie dłuższa kosztem zmniejszenia szerokości. Są polecane do większosci wolier, zwłaszcza tych które wykorzytują słupy podtrzymujące wolierę. Prosimy zwrócić uwagę o konieczności naciągania siatki do zamówionego wymiaru!

siatki kwadratowe - są mniej naciągliwe tzn. trzymają swój wymiar co dla niekórych klilentów jest plusem, ponieważ montaż takiej siatki jest łatwiejszy ze względu na brak konieczności naciągania siatki po długości i szerokości. Polecana na mniejsze woliery (góra woliery) oraz boki wolier w mniejszym i większym wolierach. 


2. Wielkość oczek

Siatki wolierowe charakteryzują się różnymi wielkościami oczek. W naszej ofercie znajdą Państwo siatki na woliery o oczkach:


->Oczka duże - 100x100 mm lub 60x60mm 

Siatka na woliery o oczkach od 60 mm do 100 mm to świetny wybór do ochrony hodowli przed atakami ptaków drapieżnych jak myszołowy, orły czy jastrzębie. Duży rozmiar oczka świetnie sprawdzi się przy całorocznym zastosowaniu i nie sprawi problemów zwłaszcza zimą, kiedy śnieg nie będzie osadzał się na siatce. Doskonale sprawdzą się do zabezpieczania między innymi hodowli kur, bażantów, kaczek, indyków.

 Siatka na woliery 100 mm
·Siatka na woliery 60 mm 

->Oczka średnie - 40x40 mm

Siatki wolierowe o oczkach od 40x40 mm doskonale zabezpieczą hodowlę gołębi i innych ptaków o podobnych wymiarach. Siatki wolierowe o drobniejszym oczku mogą także służyć do zabezpieczenia wolier przed dzikimi gołębiami, które zwłaszcza w okresie ptasiej grypy mogą stanowić ogromne zagrożenie dla hodowli.
 
Siatka na woliery 40 mm 


->Oczka drobne - 25x25 mm

Siatki na woliery o najdrobniejszych oczkach od około 25 mm popularnie stosowane są do zabezpieczania ptaków ozdobnych, najczęściej papug. Doskonale sprawdzą się do zabezpieczenia woliery przed dostępem nie proszonych wróbli, jaskółek i innego drobnego ptactwa przenoszącego choroby lub podjadającego pokarm. 

Siatka na woliery 25 mm


3. Kolor


Kolorystycznie oferujemy siatki wolierowe w kolorze czarnym oraz na specjalne życzenie klientów również w kolorze zielonym. Odpowiadając na częste pytania kolor nie ma żadnego znaczenia jeżeli chodzi o wytrzymałość siatki lub zachowania chronionych lub atakujących ptaków. Jest to tylko kwestia estetyczna. 
Siatki wolierowe - galeria

siatka na woliery
 
siatka na woliery
 
siatka na woliery
 
siatka na woliery