PRODUCENT SIATKI NA BALKON I OKNA


Zabezpieczenie balkonu siatką - czy warto?

siatka na balkon ofertaTwój balkon stał się dla gołębi idealnym miejscem na założenie gniazda? Nieustannie czyścisz posadzkę, parapety i barierki z ptasich odchodów, które bardzo ciężko usunąć? Ptaki zakumplowały się z odstraszającymi modelami kruków, sokołów, które umieściłeś na balkonie? Żadne stosowane metody odstraszające nie przynoszą efektu, a Twój balkon nadal jest odwiedzany przez ptaki? A może jesteś na początku swojej walki z ptakami i chcesz sprawę załatwić raz a porządnie?

Najskuteczniejszym rozwiązaniem jest stworzenie ptakom fiycznej bariery, której nie będą w stanie pokonać. W tym celu polecamy zamontowanie dedykowanej materiałowej siatki na balkon, którą znajdziesz w naszej ofercie. Nasze siatki zabezpieczające na balkony i okna to produkty dedykowane do tego rodzaju zabezpieczeń.

Siatki są estetyczne, mało widoczne i niezaciemniają balkonu i okna. Oferujemy siatki sznurkowe w kolorze piaskowym o kwadratowych oczkach 50x50mm, 28x28mm oraz 19x19mm. Dobór oczka zależy od rozmiaru gatunku ptaków, które "atakują" Twój balkon lub okna. Standardowym i najbardziej popularnym wyborem naszych klientów w największych polskich miastach jest siatka na balkon o oczku 50x50mm.

Sprawdź naszą ofertę akscesoriów do montażu i naciągu siatki na balkon.
siatka na balkon dla kota 50mm

Siatka na koty o oczku 50 mm to standardowe i najpopularniejsze rozwiązanie do zabezpieczenia balkonu przed dużymi gatunkami ptaktów tj. gołębie, kruki, mewy itp.

 

 

 

 
siatka ochronna na balkon dla kota 28mm

Siatka o oczkach 28 × 28 sprawdzi się doskonale w zabezpieczeniu balkonu przed mnieszymi gatunkami ptaków.

 
siatka ochronna na balkon dla kota 19mm

Siatka o oczku 19 x 19 mm znajdzie zastosowanie w zabezpieczeniu podbitki dachowej przed gnieżdżącymi się ptakami.

 Jak założyć siatkę na balkon lub okno?


Ostrzegamy! Przed podjęciem decyzji o samodzielnym montażu siatki warto być świadomym niebezpieczeństwa upadku z wysokości. Jeśli nie dysponują Państwo sprzętem ochrony osobistej warto rozważyć powierzenie prac profesjonalistom.


Potrzebne narzędzia


Aby poprawnie przeprowadzić montaż siatki na balkony przeciw ptakom będą Państwo potrzebować: wiertarki udarowej z kompletem wierteł (zazwyczaj: 6, 8, 10), młotka, kombinerek, śrubokrętu, nożyczek, silikonu dekarskiego (niektóre, bardziej skomplikowane, montaże wymagają posiadania innego sprzętu np. wkrętarki oraz wierteł do metalu).


Czas na zakupy


Przede wszystkim siatka na balkon. Aby odpowiednio dobrać wymiar, należy zmierzyć wysokość oraz szerokość balkonu, okna lub innej zabezpieczanej powierzchni. Pamiętajmy jednak, że należy zamówić siatkę w rozmiarze większym niż przestrzeń jaka wymaga zabezpieczenia, (z zapasem ok 20cm na każdym z jej boków). Po instalacji, nadmiar siatki można obciąć nożyczkami, węzły siatek nie rozwiązują się, nie ma konieczności obszywania siatki na obwodzie.

Siatki dostępne w sklepie Linarem wykonane są z włókna polietylenowego, odpornego na uszkodzenia, wytrzymałe na zmienne warunki atmosferyczne oraz promieniowanie UV. Siatka na balkon w zależności od modelu jest dostępna w kolorach: standardowo piaskowym, na zamówienie – czarnym lub białym. Głównym kryterium wyboru siatki na balkony jest wielkość oczka. Do wyboru 50x50mm, 28x28mm lub 19x19mm, (wybór wielkości oczka jest uzależniony od gatunku ptaków z jakimi mamy problem).

Siatka na balkon o oku 50mm pozwala na skuteczną ochronę przed dużymi gatunkami ptaków tj. gołębie, kruki, kawki, mewy itp. Siatki balkonowe o mniejszych oczkach będą również stanowiły barierę dla małych ptaków typu wróble, jaskółki, jerzyki itp.


Artykuły montażowe


Kotwy - ich ilość oraz rodzaj zależą od złożoności płaszczyzny jaką zabezpieczamy. W przypadku prostej powierzchni np. prostokątnej wystarczą 4 kotwy, balkony o nieregularnych       kształtach wymagają użycia większej ilości. Podczas doboru kotew należy zwrócić uwagę na to czy elewacja posiada docieplenie. W przypadku montażu kotew w elewacji z dociepleniem zalecamy użycie kotew z dyblem o długości 160 mm lub zamocowań typu Fischer FID 50 w komplecie ze śrubą z zamkniętym okiem
Kotwy pośrednie – kotwy te nie muszą charakteryzować się tak dużą wytrzymałością jak kotwy główne, ich ilość zależna jest od długości boków miejsca które podlega zabezpieczeniu   (średnio jedna kotwa ok 60-100cm)
Linka stalowa- w przypadku linki stalowej należy zmierzyć obwód zabezpieczanej powierzchni oraz doliczyć ok 50 – 100 cm tzw. zapasu. Standardowo siatki na balkon montowane są na   linkach ocynkowanych fi 2mm. W swojej ofercie posiadamy pełny asortyment linek i lin ze stali ocynkowanej oraz ze stali nierdzewnej A4 i kwasoodpornej
Śruba rzymska – to dwie śruby połączone ze sobą za pomocą ramy. Pręty są nagwintowane na końcach w kierunkach przeciwnych, przy skręcaniu ramy śruby zbliżają się ku sobie. W   przypadku montażu prostych, małych siatek wystarczy jedna śruba. W swojej ofercie posiadamy śruby o różnych wielkościach wykonane ze stali ocynkowanej, nierdzewnej A4 lub   kwasoodpornej, - zaciski do linki stalowej lub tulejki zaciskowe służą do połączenia śruby z końcami linki. Oferowane przez nas zaciski występują w stali ocynkowanej, nierdzewnej A4 lub   kwasoodpornej natomiast tulejki wykonane są z aluminium
Opaski zaciskowe lub zszywki do pistoletów Stanley Bostitch ich ilość uzależniona jest od wielkości zabezpieczanej powierzchni – standardowo można przyjąć 1 łączenie co ok 10cm.


Zatem do dzieła


W pierwszej kolejności miejsce, które zostanie osłonięte siatką należy starannie wyczyścić. Niejednokrotnie nie należy to do łatwych zadań; polecamy lekturę „Jak pozbyć się ptasiego problemu”
Montaż kotew w rogach zabezpieczanej powierzchni
Następnie przeciągamy linkę stalową przez kotwy oczkowe
W dowolnym rogu (polecamy wybrać ten najlepiej dostępny) jeden koniec linki mocujemy do kotwy za pomocą zacisku, drugi odpowiednio wymierzony do śruby rzymskiej – tak by hak śruby można było zaczepić o oko kotwy
Obracamy ramą śruby i mocno napinamy linę stalową
W przypadku zabezpieczania większych powierzchni należy zamocować kotwy pośrednie z hakiem otwartym ich użycie w odległości ok. 60-100 cm zapobiegają „ściągnięciu” linki do środka podczas montażu siatki
✩ Do tak przygotowanej konstrukcji instalujemy siatkę przy pomocy np. opasek zaciskowych. Opaski należy mocować równomiernie co ok. 10 cm
✩ Po prawidłowym zamocowaniu siatki na balkonie, jej nadmiar odcinamy za pomocą nożyczek.

Zobacz graficzny opis montażu!


Zobacz film instruktażowy z montażu siatki na balkon!

siatka balkonowa montaż

Profejsonalny montaż siatki balkonowej!


Firma Linarem oferuje usługę profesjonalnego montażu siatek (OFERTA)

Pracownicy firmy posiadają długoletnie doświadczenie oraz dysponują specjalistycznym sprzętem, które pozwalają zabezpieczyć każde miejsce w którym gnieżdżą się ptaki. Posiadamy doskonałe referencje poświadczające najwyższą jakość oferowanych przez nas usług.

montaż siatki na balkon


Zobacz nasze wybrane realizacje!


Siatka na balkon

siatka na balkon dla kota
 
siatka dla kota na balkon
siatka na balkon dla kota
 
siatka dla kota na balkon Schemat montażu siatki na balkon


montaż siatki na balkon

Graficzna instrukcja montażu siatki na balkon


siatka na balkon instrukcja montażu