CZYM ZASŁONIĆ PANELE OGRODZENIOWE?

Panele ogrodzeniowe to dziś jedna z najpopularniejszych metod ogrodzenia posesji i ogrodu. Ich niska cena, łatwość montażu oraz wysoka estetyka na pewno w znacznym stopniu przyczyniają się do takiej sytuacji.

Niestety, pomimo wielu zalet konstrukcja paneli ogrodzeniowych stworzona z drutów połączonych w poziomą siatkę posiada również jedną główną wadę – nie zapewniają odpowiedniego poziomu prywatności.

Jeśli posiadasz już ogrodzenie wykonane z paneli, ale chcesz w znacznym stopniu zwiększyć poziom swojej prywatności to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – nie musisz wymieniać całego ogrodzenia.

Z pomocą przychodzą osłony do ogrodzeń panelowych, a w szczególności taśmy ogrodzeniowe, siatki cieniujące, maty bambusowe, wiklinowe czy słomiane.

Najczęściej wybieranym i najbardziej uniwersalnym typem osłon do paneli ogrodzeniowych są siatki cieniujące oraz taśmy ogrodzeniowe. Oba rozwiązania zamaskowania płotu charakteryzują się łatwością w montażu oraz pozwalają szybko odgrodzić się od sąsiadów czy ruchliwej ulicy.

Taśmy na panele ogrodzeniowe
 
Siatki cieniujące na panele ogrodzeniowe
 

OSŁONA PŁOTU: PROSTO, TANIO I ESTETYCZNIE. CZY TO MOŻLIWE? – ZDECYDOWANIE TAK!

Na rynku dostępne jest wiele produktów służących do osłony paneli ogrodzeniowych. Różnią się przede wszystkim materiałem wykonania, ale także trwałością, odpornością na warunki atmosferyczne, promieniowanie UV oraz ceną.

Taśmy ogrodzeniowe sprzedawane są w postaci rolek o szerokości 19 cm, które następnie przeplata się przez oczka ogrodzenia panelowego. Siatki cieniujące również sprzedawane są w postaci rolek, ale o dużo większej szerokości od 1m do 2m, a do ogrodzenia montuje się je za pomocą opasek zaciskowych lub specjalnych klipsów. W oby przypadkach montaż jest bardzo szybki, łatwy i może zostać przeprowadzony we własnym zakresie bez użycia specjalistycznych narzędzi.

Zastosowanie siatki cieniującej lub taśmy ogrodzeniowej pozwoli estetycznie i tanio zasłonić płot wykonany z paneli ogrodzeniowych 2D lub 3D. Takie rozwiązanie to przede wszystkim zwiększenie prywatności na posesji, ale także świetny sposób, aby w szybki i łatwy sposób zamaskować już zniszczony i pordzewiały płot.

CZYM ZASŁONIĆ PŁOT Z PANELI OGRODZENIOWYCH? WYBIERZ ROZWIĄZANIE NA LATA

Przy wyborze osłony do ogrodzenia panelowego warto kierować się względami estetycznymi, ale także materiałem wykonania. Szczególnie polecane są osłony wykonane z bardzo odpornych tworzyw sztucznych jak PVC, polietylen czy polipropylen. Materiały te odporne są na wszystkie warunki atmosferyczne, niskie i wysokie temperatury oraz promieniowanie UV. Wszystko to sprawi, że będziemy mogli cieszyć się estetycznym ogrodzeniem przez długi czas bez konieczności ich wymiany ponieważ materiał nie ulegnie degradacji, ani nie utraci kolorów.

Standard 4,75 cm x 35 m gramatura 450g/m2

SPOSÓB NA MASKOWANIE PŁOTU? ESTETYKA W KAŻDYM CALU

Zastosowanie osłony do ogrodzenia panelowego w formie siatki czy taśmy ogrodzeniowej to przed wszystkim zapewnienie sobie wysokiego poziomu prywatności i poczucia kameralności we własnym ogrodzie, ale także świetny sposób na wyróżnienie swojego ogrodzenia. Taśmy ogrodzeniowe i siatki cieniujące dzięki dostępności w wielu kolorach pozwalają na stworzenie unikalnej kompozycji, która z pewnością doda naszemu ogrodzeniu wyjątkowości.

Poszczególne pasy taśm ogrodzeniowych można ze sobą dowolnie mieszać lub po prostu utrzymać płot w jednolitym kolorze np. dopasowując go do koloru elewacji. Siatka cieniująca z kolei pozwoli stworzyć świetną osłonę lub np. tło pod płot roślinny lub tuje. To także dobry i tani sposób, aby zamaskować starą lub zniszczoną i pordzewiałą siatkę ogrodzeniową.

CZYM ZASŁONIĆ OGRODZENIE PANELOWE (PŁOT Z PANELI) ? POSTAW NA FUNKCJONALNOŚĆ

Osłony na panele ogrodzeniowe pozwalają na stworzenie estetycznej, funkcjonalnej aranżacji. To także świetny pomysł, aby odgrodzić się od sąsiada w bliźniaku. Materiał z którego wykonane są taśmy ogrodzeniowe posiada właściwości dźwiękochłonne co jest szczególnie ważne gdy mieszkasz przy ruchliwej ulicy lub terenie budowy. Zastosowanie osłony ogrodzeniowej tworzy skuteczną zaporę przed nawiewaniem kurzu i zanieczyszczeń unoszących się z ulicy, a w okresie zimowym skutecznie chroni przed zamieciami śniegu.

siatka cieniująca 95% grafitowa

CO WYBRAĆ: TAŚMĘ OGRODZENIOWĄ CZY SIATKĘ CIENIUJĄCĄ? – PODPOWIADAMY

Jeśli nie jesteś pewien czy na swoje ogrodzenie wybrać siatkę cieniującą czy taśmę ogrodzeniową postaramy się ułatwić to zadanie prezentując główne różnice.

Taśmy ogrodzeniowe wykonane są z bardzo odpornych na warunki atmosferyczne jak i promieniowanie UV materiałów: PVC i polietylen. Dostępne są w poręcznych rolkach o szerokości 19 cm i różnych długościach do około 50 m. Duży wybór wielu wersji kolorystycznych umożliwia tworzenie dowolnych aranżacji. Sam montaż taśmy polega na przeplataniu jej przez poszczególne oczka ogrodzenia panelowego. Taśmy ogrodzeniowe pomimo tego, że różnią się gramaturą są całkowicie nieprześwitujące.
Zapraszamy do odwiedzenia naszego pełnego artukułu o taśmach ogrodzniowych.

Siatka cieniujące wykonane są z polietylenu – bardzo wytrzymałego materiału odpornego na wszystkie warunki atmosferyczne oraz promieniowanie UV. Dostępne są w formie rolek o wysokości od 1 do 2 metrów i długościach do 50 m. Aktualnie można znaleźć siatki w wielu wersjach kolorystycznych i stopniach zacienienia. Gramatura siatki cieniującej wpływa na jej prześwitywanie i przewiewność. Montaż siatki cieniującej jest bardzo prosty i odbywa się przez przymocowanie jej do paneli za pomocą opasek zaciskowych.
Zapraszamy do odwiedzenia naszego pełnego artykułu o siatkach cieniujących.

A CZYM ZASŁONIĆ SIATKĘ OGRODZENIOWĄ?

Taśmy ogrodzeniowe mogą być stosowane tylko na ogrodzeniach panelowych. W pewnych przypadkach można próbować zastosować taśmę ogrodzeniową o rozmiarze 4,75 cm i przeplatać ukośnie na siatce, ale nie polecamy takiego rozwiązania ponieważ jest ono bardzo czasochłonne, a efekty mogą nie być zadowalające. Jeśli na ogrodzeniu nie posiadamy paneli ogrodzeniowych, a standardową siatkę metalową to idealnych rozwiązaniem będzie zastosowanie siatki cieniującej. Dostępność wielu kolorów w gotowych wygodnych rolkach o odpowiedniej wysokości, łatwość montażu za pomocą opasek zaciskowych pozwala na odnowienie zniszczonej, starej siatki ogrodzeniowej i przekształcenie jej w nowocześnie wyglądający płot podczas jednego popołudnia.

Pozostałe wpisy