golebie na balkonie
Czym zabezpieczyć balkon przed gołębiami?
 
Widok przesiadujących gołębi na naszym balkonie czy parapecie, nie dość, że nie należy do najprzyjemniejszych to poza tym, Ci nieproszeni goście zaśmiecają oraz zanieczyszczają odchodami nasz balkon. W naszym artykule podpowiemy jak skutecznie pozbyć się ptaków z balkonu raz na zawsze.
 
Gołębie na balkonie
 
Gołębie potrafią być bardzo uporczywe i ciężkie do wyeliminowania, bardzo szybko zadamawiają się na naszych balkonach czy parapetach, a co najważniejsze mogą przenosić bardzo groźne dla człowieka choroby takie jak: aspergiloza, obrzeżek gołębi, borelioza, salmonelloza, ornitoza czy ptaszyniec. Najniebezpieczniejszy jest bezpośredni kontakt z ptasimi odchodami dlatego, tak ważne jest zabezpieczenie balkonu przed ptactwem.
 
Jeśli gołębie upodobają sobie Twój balkon pozbycie się ich, nie będzie należało do najłatwiejszych. Ptaki te lubią wracać w te same miejsca, a pozostawiające odchody działają w formie wabika, by ponownie powrócić na Twój balkon i zadomowić się na nim na stałe, nie rzadko zakładając przy tym, gniazdo co jeszcze bardziej komplikuje sytuację z wyzbyciem się nieproszonych gości.
 
Stosowanie odstraszaczy w postaci plastikowych kruków, odstraszaczy dźwiękowych czy kolorowych makiet drapieżników może okazać się bezskuteczne, ponieważ gołębie bardzo szybko przyzwyczajają się do ich widoku.

siatka na balkon

Siatka na ptaki – jedyna skuteczna ochrona
 
Zastosowanie siatki ochronnej na balkonie jest jedynym skutecznym i humanitarnym rozwiązaniem pozwalającym na uwolnienie się od gołębi. Siatka efektywnie odetnie dostęp ptakom do Twojego balkonu, byś znowu mógł cieszyć się nieskazitelnie czystym balkonem.
 
Na rynku oferowanych jest wiele rodzajów siatek o różnych rozmiarach oczek – zatem na co się zdecydować?
 
Najoptymalniejszym rozwiązaniem jest montaż siatki o oczku 50 x 50 mm, taki wymiar oczka nie zaciemni naszego balkonu, pozostając przy tym w 100% skutecznym w walce z gołębiami. Jeśli jednak mamy do czynienia z mniejszymi ptakami takimi jak jaskółki czy wróble zaleca się zastosowanie siatki o mniejszym oczku na przykład 19 x 19 mm lub 28 x 28 mm.
 
Wiele osób zwleka z podjęciem decyzji o montażu siatki na balkonie z obawy o estetykę oraz uczuciu „zakratowania”, jednak przy odpowiednim wyborze siatki nic takiego nie powinno się wydarzyć. Siatkę możemy wręcz wykorzystać jako element dekoracji naszego balkonu i zastosować jako kratka do pnączy lub zawiesić na niej dekoracyjne lampki co tylko doda klimatu i uroku naszemu balkonowi.
 
Siatkę można zakupić na dokładny wymiar naszego balkonu i skompletować samodzielnie zestaw montażowy lub zdecydować się na gotowe zestawy oferowane przez producentów zawierające wszystkie niezbędne akcesoria wymagane do montażu siatki na balkonie.

piaskowa siatka ochronna na balkon
 
siatka ochronna na balkon
 
Jak zamontować siatkę na balkonie
 
Wyszczególniamy dwa sposoby montażu siatki na balkonie: inwazyjny i bezinwazyjny.
 
Sposób inwazyjny wymaga od nas wywiercenia dziur w elewacji, co może okazać się problematyczne. Nie w każdym przypadku możemy pozwolić sobie na taką formę montażu, wielu zarządców budynków nie zezwala na trwałą ingerencję w elewacji lub po prostu sami nie chcemy naruszać struktury ściany. Jeżeli nasz balkon znajduje się w wyższych partiach budynku konieczne okazać się może skorzystanie z usług profesjonalistów zajmujących się montażem siatek.
 
Sposób bezinwazyjny – mocowany na zaczepach i kleju, nie wymaga od nas użycia specjalnych narzędzi. Montaż jest bardzo prosty i intuicyjny, zaczepy wystarczy przymocować na kleju po obwodzie balkonu w odległości od siebie około 20 – 25 cm, aby klej prawidłowo związał z powierzchnią, należy odczekać 24 godziny do momentu przymocowania siatki, a montaż powinien odbywać się w temperaturze powyżej 5 stopni Celsjusza. Po upływie tego czasu możemy bezpiecznie zawiesić siatkę na zaczepach. Atutem takiej formy montażu jest możliwość szybkiego demontażu, jeśli zajdzie taka potrzeba.

zestawy siatki na balkon

Pozostałe wpisy

 • Jak zamontować siatkę na balkon bez wiercenia?

  Jak zamontować siatkę na balkon bez wiercenia?

  Szukasz nieinwazyjnego sposobu na montaż siatki na balkonie? Chcesz profesjonalnie zabezpieczyć balkon siatką ochronną, ale chcesz uniknąć wiercenia w elewacji? Zobacz jak zamontować siatkę na balkon sposobem bez wiercenia. Podpowiemy Ci co będzie potrzebne do montażu oraz jak przygotować podłoże i zamontować siatkę.

 • Jak skutecznie pozbyć się kreta z ogrodu?

  Jak skutecznie pozbyć się kreta z ogrodu?

  Szukasz rozwiązania, które zapewni Ci widok gładkiego trawnika bez ciągle pojawiających się kopców? Poznaj skuteczny sposób na kreta, który tworząc dla niego barierę znięchęca do kopania tuneli w Twoim ogrodzie. Sprawdź i przekonaj się jak skuteczne są siatki na krety.

 • Jak stworzyć bezpieczny balkon dla kota?

  Jak stworzyć bezpieczny balkon dla kota?

  Zastanawiasz się czym zabezpieczyć swój balkon lub okno, aby stworzyć bezpieczną przestrzeń dla Twojego kota? Nie wiesz jaki wybrać rozmiar oczka siatki lub czy można zabezpieczyć balkon samodzielnie? Podpowiadamy!