powrót do listy produktów

20 x Zaczep AVIK do montażu siatki ochronnej na balkon

23,00

szt

Dostępność: Produkt dostępny.

Wysyłka 24 godziny.
Koszt dostawy już od: 12,90 zł zobacz szczegóły
Idealne połączenie
AVIK klej montażowy do zaczepów do montażu bez wiercenia siatki na balkon
AVIK klej montażowy do zaczepów do montażu bez wiercenia siatki na balkon

Cena: 15,90 zł14,00 złZaczep do montażu siatki na balkon bez wiercenia w elewacji - opakowanie 20 szt.

Zaczep wykonany jest bardzo wytrzymałego poliwęglanu, odpornego na warunki zewnętrzne. Zaczepy są odporne na działanie promieniowania UV oraz inne warunki atmosferyczne (do stosowania przez cały rok). Montaż siatki na balkon z wykorzystaniem zaczepów pozwala w razie potrzeby na szybki i prosty demontaż, poprzez wypięcie siatki z uchwytów.

Zaczep umożliwia montaż siatki ochronnej na wielu rodzajach powierzchni, takich jak chropowata elewacja tynkowa, beton, cegła, metal, pcv, drewno. Do przyklejania zaczepów należy używać kleju na bazie naturalnego silikonu (silikony octowe niszczą poliwęglan, z którego wykonany jest zaczep) lub inne kleje szybkoschnące. Przed klejeniem do malowanej, tynkowanej powierzchni należy sprawdzić jej stan. Łuszcząca się powierzchnia nie gwarantuje solidnego montażu siatki, co ma szczególne znaczenie na przykład przy zabezpieczaniu balkonu przed wypadnięciem kota. Zaczep posiada dedykowane otwory pozwalające na montaż do powierzchni drewnianych po przez ich przykręcenie lub przybicie. Na powierzchniach metalowych, szklanych lub wykonanych z PCV można wykorzystać dwustronne taśmy montażowe.

Zaczep można wykorzystać do montażu dostępnych w naszym sklepie siatki na balkon oraz siatki dla kota o maksymalnej grubości splotu 1,5mm.

  • Materiał: poliwęglan
  • Długość: 35 mm
  • Wysokość: 30mm
Sposoby montażu siatki na gołębie

klej silikonowy - powierzchnia z kamienia, betonu, cegły, metalu, pcv. Polecamy klej AVIK dostępny w poręcznej tubce 70ml z aplikatorem
- przykręcenie lub przybicie (powierzchnie drewniane)
- taśma montażowa (powierzchnie metalowe lub pcv)

Odpowiednie przygotowanie powierzchni

Powierzchnie, do której będziemy przyklejać zaczepy należy uprzednio oczyścić przy pomocy szpachelki, szczotki drucianej ze wszelkich zabrudzeń i nieczystości. Następnie konieczne jest dokładne jej odtłuszczenie (z wyjątkiem niemalowanych powierzchni drewnianych). Uchwyty należy przyklejać w odległości od 20-25cm. Po rozmieszczeniu wszystkich zaczepów, proponujemy wstępnie przymierzyć siatkę i jej docięcie z zapasem. Jeżeli uchwyty były przyklejane na kleju silikonowym należy odczekać do 24 godzin przed zawieszaniem siatki. W przypadku stosowania klejów szybkoschnących można od razu przejść do zawieszania siatki na uchwytach. Zamontowana siatka powinna być napięta, wówczas odpowiednio spełnia swoje funkcje oraz jest mniej widoczna. Zbędną ilość siatki należy odciąć nożyczkami (w połowie długości oczka, nie przy samym węźle siatki).

Jak obliczyć potrzebną ilość zaczepów?

Należy zsumować wszystkie boki, a następnie otrzymany wynik podzielić przez zakładaną odległość montażu.
Przykładowo na siatkę dla kota o rozmiarze 2x5m o oczku 50mm, przy założeniu montażu po obwodzie siatki co 20cm należy skompletować 70 sztuk zaczepów (14m/0,20m=70).


Dodaj swoją opinię o produkcie

Wybierz ocenę:

Imię / pseudonim:
Przepisz kod:
weryfikator
Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Twoje pytanie:
Przepisz kod:
weryfikator