Siatki na balkon


Zabezpieczenie balkonu siatką przed ptakami i wypadnięciem kota

Siatka na balkon to uniwersalna i najskuteczniejsza metoda zabezpieczenia balkonu przed ptakami oraz wypadnięciem kota lub innego domowego zwierzaka. Zabezpieczenie balkonu siatką ochronną pozwala ostatecznie rozwiązać problem natarczywych ptaków i zwiększyć bezpieczeństwo kota przebywającego na balkonie lub oknie. Grubość sznurka siatki na balkon i ich kolor został dobrany na skutek naszych wieloletnich doświadczeń w zabezpieczaniu balkonów i okien. Dzięki temu nasze siatki zabezpieczające balkon estetycznie osłaniają każdą powierzchnie, są mało widoczne i nie szpecą budynków. W naszej ofercie znajdziesz również systemy montażowe umożliwiające wielokrotne demontowanie i zakładanie zabezpieczenia.

Najlepsze piaskowe siatki ochronne na balkon

Nasze siatki zabezpieczające balkon produkowane są z polietylenu o podwyższonej gęstości, odpornego na działanie czynników zewnętrznych oraz promieniowanie UV. Dzięki odpowiednim właściwościom siatki mogą być stosowane przez cały rok w warunkach zewnętrznych. Polietylenowy sznurek siatki na balkon pleciony jest z kilku mocnych żyłek, a jego średnica wynosi w zależności od rozmiaru oczka od 1 mm do 1,5 mm. Produkujemy siatki na balkon w kolorze piaskowym, ponieważ jest to zdecydowanie najbardziej uniwersalny kolor, gwarantujący niską widoczność, wysoką estetykę i pasujący do większości polskich elewacji. Nasze siatki ochronne na balkon cieszą się bardzo dużą popularnością, znajdziesz je zamontowane na balkonach i oknach na terenie całego kraju, w tym w największych polskich miastach jak Warszawa, Kraków, Wrocław czy Łódź.

Sortuj według:

Zestaw siatka na balkon na gołębie 2x3m. Oczko 50mm.

Zestaw montażowy z siatką na balkon o wymiarze 2x3m zawiera wszystkie niezbędne elementy do przeprowadzenia samodzielnego montażu. Siatka na balkon to doskonałe zabezpieczenie przed przypadkowym wypadnięciem kotów a także do ochrony przed natarczywym ptactwem.

90,00

Jaka siatka na balkon?

Decydując się na zabezpieczenie balkonu siatką warto wybrać produkt o odpowiedniej wytrzymałości, dedykowany do takiego zastosowania. Siatka zabezpieczająca na balkon powinna posiadać odpowiednią wytrzymałość, ale jednocześnie być maksymalnie dyskretna, estetyczna i nie rzucać się w oczy, abyś nie czuł się na własnym balkonie jak za kratami. Optymalnie siatka ochronna na balkon powinna posiadać sznurek o grubości 1 mm, wykonany najlepiej z polietylenu. Najpopularniejsze siatki zabezpieczające na balkon występują w odcieniu jasnobeżowym (piaskowym), który jest bardzo uniwersalny oraz gwarantuje wysoką estetykę i doskonale komponuje się z każdym kolorem elewacji. Dodatkową zaletą piaskowego koloru jest to, że nie widać na nim oznak brudu, kurzu i innych zanieczyszczeń, dzięki czemu siatka na balkon nie wymaga nieustannego czyszczenia i pielęgnacji, jak ma to miejsce w przypadku koloru białego lub czarnego (szarzenie koloru, przebarwienia, blaknięcie). Istotne jest również, aby siatka zabezpieczająca balkon posiadała filtry chroniące przed promieniowaniem UV oraz była odporna na całoroczne warunki zewnętrzne, ponieważ przez cały okres eksploatacji wystawiona jest na zróżnicowane warunki pogodowe.

Rodzaje siatek zabezpieczających na balkon

· Siatka zabezpieczająca na balkon o oczku 50 mm to najpopularniejszy i optymalny wybór do zabezpieczenia balkonu przed gołębiami, mewami czy wronami. Siatka dobrze sprawdzi się również do zabezpieczenia na balkonie lub oknie kota o spokojnej naturze.

· Siatka ochronna na balkon o oczku 40 mm została wyprodukowana specjalnie z myślą o zabezpieczeniu kocich pupili. Siatka posiada specjalnie zwiększoną średnicę sznurka aż do 1,5 mm, dzięki czemu posiada podwyższoną wytrzymałość na rozerwanie.

· Siatka ochronna o oczku 28 mm to uniwersalny produkt służący zarówno zabezpieczeniu balkonu przed dostępem drobniejszych ptaków oraz zwłaszcza ochronie przed wypadnięciem małych kotów.

· Siatka na balkon o oczku 19 mm to świetnie chroni przed każdym rodzajem, nawet najdrobniejszego ptactwa (wróble, jaskółki, kosy, sójki). Dobrze zabezpiecza trudno dostępne powierzchnie i szczeliny (podbitki dachowe, magazyny, elewacje budynków zabytkowych), gdzie nie ma pewności co do rozmiarów ptaków.

Zestawy z siatką ochronną na balkon do samodzielnego montażu

Jeśli szukasz produktu gotowego do zamocowania na balkonie sprawdź koniecznie przygotowane przez nas zestawy montażowe siatki na balkon. W każdym zestawie montażowym oprócz akcesoriów znajdziesz płytę z nagranym filmem z instrukcją montażu krok po kroku.

· Zestaw do montażu siatki na balkon bez wiercenia umożliwia bezinwazyjny montaż siatki na elewacji przy wykorzystaniu specjalnych, poliwęglanowych uchwytów. Zestaw umożliwia mocowanie siatki na balkon do wielu powierzchni w tym chropowatego baranka, szkła, betonu czy płytek. Dzięki wykorzystaniu bezbarwnego kleju silikonowego po odklejeniu zaczepów pozostają nie wielkie ślady, które można zeskrobać lub zmyć zmywaczem. Siatka na balkon mocowana na uchwytach może być w razie potrzeby wielokrotnie ściągana i zakładana.

· Zestaw do inwazyjnego montażu siatki na balkon wymaga nieco więcej wysiłku i zdolności obsługi wiertarki, jednak gwarantuje wieloletnią trwałość i maksymalny stopień bezpieczeństwa (w przypadku zabezpieczenia kota). W zestawie poza siatką na balkon znajdziesz kołki montażowe z hakiem, linkę stalową, śruby rzymskie, cybanty i opaski zaciskowe. Podążając za instrukcją zabezpieczysz balkon jak na przykładowym schemacie.